Vaikų vasaros stovykla ,,Visi kartu“  2023-08-06

Programos tikslai pasiekti. Rugpjūčio 6 dieną Smilgių kaime prasidėjo Žlibinų bendruomenės organizuota vasaros stovykla vaikams „Visi kartu“. Susirinkom, įsikūrėm, susipažinom ir, pasiskirstę į grupeles, panirome į stovyklavimo džiaugsmą. Jau pirmoji diena buvo kupina nuotykių, žaidimų, veiklų, maudynių, pasivažinėjimų lynais, ledų. O ją užbaigėme pačiu linksmiausiu vakaro laužu ir stovyklos pavadinimą atitinkančia nakvyne. Gautas pranešimams apie galima škvalą, todėl visi stovyklautojai nutarė miegoti daržinėje. Žinokit, viskas pas mus gerai. Naktis praėjo ramiai.

Antroji stovyklos diena gerais orais nelepino, tad didžioji dalis veiklų vyko po stogu. Ryte visi kartu žaidėme įvairiausius žaidimus. Bene labiausiai vaikams patiko spagečių kovos. Jose geriausiai sekėsi Enrikai. Tiesa, ne visiems buvo lengva pralaimėti, bet toks gyvenimas. Po pietų grupelės išsiskirstė į pastabumo bei susikaupimo ugdymo, daržinės sporto ir istorijos veiklas. Kas kiek laiko pereidavo į kitą vietą bei užsiėmimą. Po to, kad pailsėtų, mažieji piešė stovyklos gyvenimą, o vyresnieji susibūrė savęs bei draugų pažinimo veiklai. Laikas praėjo labai greitai ir smagiai.

Pavakary vyko iškilmingas arbatos gėrimas bei skanėstų vaišės. Į jas patekti nebuvo paprasta – reikėjo pasipuošti elegantiškai-vasariškai, elgtis mandagiai, pirma pastebint kitus, o tik paskui save. Prieš vakarienę grupelės mokėsi mazgų, rungtyniavo Karaliaus žaidime bei mokėsi dainų. Pavalgę aptarė veiklas, nuotaikas bei lūkesčius, o dieną vainikavo diskoteka. Laukiame, ką atneš rytojus. Pagal planą atrodo, jog bus ne mažiau įdomu. Antradienį vis dar prausė lietus, tad visos varžybos, lažybos ir piešimas ant puodelių vyko palapinėse bei daržinėje. Kaip ir popietiniai eksperimentai su patiekalais. Užtat vakarienė, kaip sakė stovyklautojai, buvo skanesnė nei restorane. Vakarinę rikiuotę papuošė saulės šypsena. Labai tikimės saulėtos dienos ir rytojaus žygyje.

Trečiadienis skirtas žygiui. Aplankėme Elzės ir Gražvydo Kontarų sodybą. Šeimininkai ne tik šiltai priėmė, bet ir visus savo gyvūnus aprodė, leido triušiukus nuglostyti, su šunimis pasiausti, su ožiu Feliksu pasigalynėti, net ožkelę Milą truputį pamelžti. Tik katinas Mulkis nebuvo nusiteikęs draugauti. Dar po Sausdravo upelį braidėme, berniukai padėjo sodybos šeimininkui Gražvydui tvorą remontuoti, o kai kurios mergaitės, padedamos šeimininkės Elzės, pasigamino  gintariukų karolius. Nors suvaikščiojom tik 15-16 km, užtrukome visą dieną.

Ketvirtadienis – itin įtempta, produktyvi ir įdomi diena. Iki pietų mokėmės sveikos gyvensenos bei suteikti pirmąją medicininę pagalbą su Plungės visuomenės sveikatos biuro darbuotojomis Aušra, Rima, Modesta ir Simona. Popiet įsisukome į Chaoso žaidimą. Nugalėtojais tapo Limontas, Nedas ir Augustė. Tada stovyklautojai išbandė jėgas kopdami į 11 m aukščio sieną. Likusias jėgas paliko miltų mūšio lauke. O ramiai vakaro pabaigai – Barboros ir Deimantės vedamas laužas. Priešpaskutinę dieną (penktadienį) pradėjome geraisiais darbeliais – rinkome akmenis, šakas, sodinome eglutes. Padirbėję žaidėme kun. A. Saulaičio sugalvotą gyvūnų žaidimą – įsikūnijome į plėšrūnus, žolėdžius, visaėdžius ir smulkius padarėlius. Popiet čiuožinėjome lynais, piešėme fraktalus su edukatoriumi Giedriumi ir ruošėmės šeštadienio vakaro vaišėms. Skautų skiltys gamino meduolinį tortą, želė, popkornus ir kitokius skanumynus. Vakare, po rikiuotės, pabaigėme žiūrėti prieš keletą vakarų pradėtą filmą.

Baigėsi Žlibinų bendruomenės vaikų ir jaunimo vasaros stovykla ,,Visi kartu“. Dalijamės nuotraukose likusiomis akimirkomis iš vakardienos ir šiandienos. Iš žaidimų, piešimo, vertybių mugės vyresniems, išgyvenimo, patriotiškumo pamokų, katilų gongų muzikos, ,,Bado žaidynių“, vakaro puotos, stovyklos uždarymo rikiuotės. Pagal daugumos vaikų nenorą važiuoti namo ir prašymą dabar užsiregistruoti į kitos vasaros stovyklą sprendžiame, jog savaitė buvo ne tik smagi, bet ir prasminga. Ačiū visiems, kurie buvote kartu visą savaitę ir prisidėjote prie visų veiklų. Stovyklą ,,Visi kartu“ dalinai finansavo Plungės rajono savivaldybė.

Žlibinų bendruomenės pirmininkės Ingos Bumblauskaitės nuotraukos