2021 m. Žlibinų bendruomenės organizuota stovykla vaikams „Lobiautojai“ Žlibinų seniūnijos Smilgių kaime vyko nuo rugpjūčio 14 iki 21 dienos. Ir nors pasitaikė daugiau lietingų ir žvarbių dienų nei saulėtų, savaitė neprailgo ir praturtino vaikus net ik naujais įgūdžiais, žiniomis, bet ir bendravimu, patirtimis. Stovykla padėjo įsitikinti, kad tikrieji lobiai – nuotykiai gamtoje žaidžiant žaidimus, žinios, kūrybinės veiklos, padedančios pažinti save ir kitus. To mokėsi 30 vaikų iš Žlibinų, Kantaučių, Platelių, Grumblių, Kaušėnų, Plungės, padedami vadovų savanorių.

Trumpai apie veiklas.

Pirmoji diena – šeštadienis buvo skirta įsikūrimui, susipažinimui, susibendravimui. Tądien vaikai patys statėsi palapines, indaujas, o kai kurie net įsirengė miegojimui tinklus medyje po tentais, užstojančiais nuo lietaus ir vėjo. Vakare buvo kūrenamas laužas.

Sekmadienis prasidėjo mankšta, saviruoša, pusryčiais. Tą dieną vyko žemės meno, piešimo užsiėmimai. Juos vedė vadovai Aurimas ir Audronė, jiems talkino Ema ir Fausta. Be to, teko ir padirbėti – rinkti skiedras, kankorėžius, šakas. O kai kurie rinko juoduosius serbentus kompotui ir uogienei. Vakare, prie laužo, surengtas naktinis žaidimas.

Pirmadienį visą dieną vyko žaidimai, duonelės kepimas ant laužo, stovyklos vartų gamyba.

Antradienį daugiausiai laiko užėmė strateginis kaktinių ir žandinių žaidimas, o po pietų – meduolinio bananų pyrago gamyba.

Trečiadienį buvo suplanuotas žygis. Ir nors pliaupė lietus, nuspręsta, kad blogo oro nebūna, ir sulaukus pragiedrėjimo, iškeliauta. Vaikus lydėjo vadovai Audronė, Fausta ir Mykolas. Žinoma, tuoj vėl prasidėjo liūtis, tad žygeiviams teko slėptis po tentu. Numatyto maršruto tą dieną įveikti nepavyko, visi grįžo peršlapę, tačiau su gera nuotaika ir daina. Labiausiai džiugino sodyboje pakūrentas židinys ir galimybė išsidžiovinti rūbus, batus, bei šiltoje patalpoje pažiūrėti filmą.

Ketvirtadienis nemažai laiko skirta piešimui, laiškų rašymui, kūrybai su vadove Agne. O po pietų norintys galėjo gaminti medinius amuletus su vadovu Petru ir visų laukė audinių dažymo batikos technika edukacija su vadove Ieva. Vakare – žaidimai ir dainos prie laužo.

Nors stovykla baigėsi tik šeštadienio ryte, penktadienis buvo paskutinė rimta stovyklavimo diena. Tądien stovyklautojai pynė apyrankes, vėlė vilną , iš metalo pasidarė žiedą ar apyrankę.

Pavakare vyko stovyklos uždarymas. Jo metu prisiminti savaitės nuotykiai, įteikti stovyklautojų pažymėjimai.

Stovyklos „Lobiautojai“ pažymėjimas patvirtino, kad stovyklautojas nuo rugpjūčio 14 iki 21 d. gyveno stovykloje „Lobiautojai“ tarp Žemaitijos pievų ir miškelių su uodais, varlėmis, paukščiais ir kitais gamtos gyventojais… mokėsi išgyventi gamtoje (pionerijos statinių, sukrauti laužą, uždegti ugnį, pasigaminti maisto), bei susirado naujų draugų, mokėsi bendrauti su aplinkiniais ir sutarti su savimi; išsiaiškino, jog tikrieji lobiai yra mūsų viduje, ir yra pasiruošęs jais dalintis sugrįžęs į kasdienį gyvenimą, kad pasaulis būtų geresnis.

Skautų stovyklos vadovė Inga Bumblauskaitė

Ingos Bumblauskaitės nuotraukos