,,SĄVARTYNAS – EKOLOGIJOS PAVYZDYS“

 2020 m. rugsėjo 26 d. (Plungės r. sav.) Žlibinų bendruomenė vyko į žygi su dviračiais, į Telšių regiono atliekų tvarkymo centrą, kuris randasi mūsų rajone Jėrubaičių kaimo teritorijoje. Renginys skirtas ,,Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai“. Kelionės tikslas: sužinoti kaip tvarkomos buitinės atliekos ir kur nukeliauja mūsų nebenaudojami daiktai. Ar tikrai SĄVARTYNAS – EKOLOGIJOS PAVYZDYS. Mūsų negausų būrelį pasitiko UAB TRATC visuomenės informavimo specialistė p. Eglė Geležinė. Ekskursijos metu sužinojome koks sunkus ir atsakingas ten dirbančių žmonių darbas peržiūrint ir dar kartą išrūšiuojant mūsų ,,išrūšiuotas“ buitines atliekas. Pamatėme, kokie esame neatsakingi ir sąžiningai nerūšiuojame savo buitinių atliekų. Baisiausia, kai ten dirbantys žmonės aptinka negyvus namų augintinius atliekų rūšiavimo ceche. Visos ten atkeliaujančios atliekos kruopščiai peržiūrimos ir nukeliauja ilgą kelią iki galutinio perdirbimo.

Apsikeitėme dovanomis. Nuo bendruomenės p. Eglei įteikėme krepšį su šviesą atspindinčiomis juostomis, o mums dovanos nuo TRATC – daugkartinio naudojimo maišiukai ,, PRADĖK RŪŠIUOTI IR GAMTA TAU PADĖKOS!“.

Kadangi buvome organizuota dviratininkų grupė, vykstanti suplanuotu maršrutu, tai mus lydėjo savo automobiliu Žlibinų kaimo bibliotekos bibliotekininkė Aldona Lučinskienė. Kelionės poilsio valandėlėmis kalbėjome apie saugų eismą, atsakinėjome į saugaus eismo taisyklių viktorinos klausimus. Visiems dalyvavusiems žygyje bendruomenės pirmininkė Inga Bumblauskaitė išdalino atšvaitus. Grįžtant į namus rinkome iš pakelės nesusipratusių žmonių išmestas šiukšles. Turime susimąstyti, kaip nesusipykti su gamta.

Žlibinų bendruomenės pirmininkė Inga Bumblauskaitė

Dangerutės Pakalniškienės nuotraukos