2022 m. rugpjūčio 14 d. renginys „Žolinės – 2022“ įvyko ir pavyko. Gausiai susirinkusius žmones džiugino ir puikus oras, ir renginiai: šv. Mišios, koncertinė programa, skautų, menininkų-amatininkų (žalvario ir furamino) edukacijos, prekybininkų mugė, gėlių ir žolynų dekoracijų paroda, vaikų pamėgtas Meškutis ir galimybė iki sutemų šėlti didžiuliame batute. Medžiotojų būrelio „Purvaičiai“ narių paruoštos vaišės nepaliko abejingų – jomis mėgavosi ir dideli, ir maži.

Šventės metu liaudiškus šokius ir skambias dainas žiūrovams dovanojo Žlibinų kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai „Sausdravielis“ (vad. Loreta Vaitkutė), „Melodija“ (vad. Rūta Černeckienė), „Rugiagėlės“ (vad. Laima Domarkienė), „Riviena“ (vad. Alfredas Lučinskas) ir „Draugystė“ (vad. Kęstutis Kazlauskas). Vakarop susirinkusieji mėgavosi koncertinėmis programomis – saksofonisto Juozo Kuraičio – JK Sax ir grupės „GERS“ narių Sauliaus ir Pauliaus pasirodymais.

Žlibinų seniūnijos seniūnas Martynas Stančikas apdovanojo gražiausiai tvarkomų seniūnijos sodybų šeimininkus: Rasą ir Andriejų Petreikius, Emiliją ir Vytautą Petrą Šaltupius, Vidą ir Kazimierą Lučinskus.

Šiemet džiugiai nustebino žlibiniškių aktyvus dalyvavimas gėlių ir žolynų dekoracijų parodoje.

Su Žolinėmis visus sveikino ir Žlibinų kunigas Donatas, Plungės meras Audrius Klišonis bei Seimo narys Jonas Varkalys.

Šventės rėmėjai: Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, UAB „Strategas“, ŽUAB „Pieno gėlė“, medžiotojų būrelis „Purvaičiai“, Liudas Čiūželis, Greta Brazdeikytė, Petras Šaltupis, Inga Čiūželienė, Jonas Varkalys, Vida Lučinskienė, Antanina Buivydienė, Stasys Mončys, mugės dalyviai.

Šventės organizatoriai: Žlibinų kultūros centras, bendruomenė ir seniūnija.

 

Dangerutės Pakalniškienės nuotraukos