2021 m. Žlibinų bendruomenės organizuota stovykla vaikams „Lobiautojai“ Žlibinų seniūnijos Smilgių kaime vyko nuo rugpjūčio 14 iki 21 dienos. Ir nors pasitaikė daugiau lietingų ir žvarbių dienų nei saulėtų, savaitė neprailgo ir praturtino vaikus net ik naujais įgūdžiais, žiniomis, bet ir bendravimu, patirtimis. Stovykla padėjo įsitikinti, kad tikrieji lobiai – nuotykiai gamtoje žaidžiant žaidimus, žinios, kūrybinės veiklos, padedančios pažinti save ir kitus. To mokėsi 30 vaikų iš Žlibinų, Kantaučių, Platelių, Grumblių, Kaušėnų, Plungės, padedami vadovų savanorių.

Trumpai apie veiklas.

Pirmoji diena – šeštadienis buvo skirta įsikūrimui, susipažinimui, susibendravimui. Tądien vaikai patys statėsi palapines, indaujas, o kai kurie net įsirengė miegojimui tinklus medyje po tentais, užstojančiais nuo lietaus ir vėjo. Vakare buvo kūrenamas laužas.

Sekmadienis prasidėjo mankšta, saviruoša, pusryčiais. Tą dieną vyko žemės meno, piešimo užsiėmimai. Juos vedė vadovai Aurimas ir Audronė, jiems talkino Ema ir Fausta. Be to, teko ir padirbėti – rinkti skiedras, kankorėžius, šakas. O kai kurie rinko juoduosius serbentus kompotui ir uogienei. Vakare, prie laužo, surengtas naktinis žaidimas.

Pirmadienį visą dieną vyko žaidimai, duonelės kepimas ant laužo, stovyklos vartų gamyba.

Antradienį daugiausiai laiko užėmė strateginis kaktinių ir žandinių žaidimas, o po pietų – meduolinio bananų pyrago gamyba.

Trečiadienį buvo suplanuotas žygis. Ir nors pliaupė lietus, nuspręsta, kad blogo oro nebūna, ir sulaukus pragiedrėjimo, iškeliauta. Vaikus lydėjo vadovai Audronė, Fausta ir Mykolas. Žinoma, tuoj vėl prasidėjo liūtis, tad žygeiviams teko slėptis po tentu. Numatyto maršruto tą dieną įveikti nepavyko, visi grįžo peršlapę, tačiau su gera nuotaika ir daina. Labiausiai džiugino sodyboje pakūrentas židinys ir galimybė išsidžiovinti rūbus, batus, bei šiltoje patalpoje pažiūrėti filmą.

Ketvirtadienis nemažai laiko skirta piešimui, laiškų rašymui, kūrybai su vadove Agne. O po pietų norintys galėjo gaminti medinius amuletus su vadovu Petru ir visų laukė audinių dažymo batikos technika edukacija su vadove Ieva. Vakare – žaidimai ir dainos prie laužo.

Nors stovykla baigėsi tik šeštadienio ryte, penktadienis buvo paskutinė rimta stovyklavimo diena. Tądien stovyklautojai pynė apyrankes, vėlė vilną , iš metalo pasidarė žiedą ar apyrankę.

Pavakare vyko stovyklos uždarymas. Jo metu prisiminti savaitės nuotykiai, įteikti stovyklautojų pažymėjimai.

Stovyklos „Lobiautojai“ pažymėjimas patvirtino, kad stovyklautojas nuo rugpjūčio 14 iki 21 d. gyveno stovykloje „Lobiautojai“ tarp Žemaitijos pievų ir miškelių su uodais, varlėmis, paukščiais ir kitais gamtos gyventojais… mokėsi išgyventi gamtoje (pionerijos statinių, sukrauti laužą, uždegti ugnį, pasigaminti maisto), bei susirado naujų draugų, mokėsi bendrauti su aplinkiniais ir sutarti su savimi; išsiaiškino, jog tikrieji lobiai yra mūsų viduje, ir yra pasiruošęs jais dalintis sugrįžęs į kasdienį gyvenimą, kad pasaulis būtų geresnis.

Skautų stovyklos vadovė Inga Bumblauskaitė

Ingos Bumblauskaitės nuotraukos

 

2021 m. liepos 6 d. Žlibinų kaime vyko “Krepšinio 3*3 naktinis turnyras”, pagal Plungės rajono savivaldybės sporto programą.

Tarpusavyje susirungė 11 komandų krepšinio žaidėjų. I pogrupyje iki 18 metų visos 3 komandos suburtos Plungės raj. sportininkų. Geriausia I pogrupio komanda pripažinta “ROKAS IR DRAUGAI”, II vieta atiteko komandai “VIBE” – III vieta džiaugėsi komanda “PAUKŠTAKIŠKIAI”

II pogrupis (nuo 18 metų ir vyresni) gausesnis, čia susirungė net 8 krepšinio mėgėjų komandos. Stipriausi krepšinio virtuozai buvo komanda iš Plungės “KETURI ŽIEDAI” . Garbinga II vieta džiaugėsi gargždiškių komanda “SENELIUMBAI”, III vieta komandai “UŽ VYTALĮ”, turbūt įtampos davė daugiausiai, nes nuo II vietos atskyrė tik 1 metimas. Dėkojame visiems šių varžybų dalyviams, kurie savo meistriškumu ir atsidavimu krepšiniui stebino visus susirinkusius sirgalius, teisėjus ir trenerius žaisdami iki 3 val. ryto. Renginio partneriai: Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Plungės Sporto ir rekreacijos centras, Žlibinų kultūros centras ir Žlibinų seniūnija.

Ingos Bumblauskaitės nuotraukos

2021-09-12 Žlibinų kultūros centro scena drebėjo nuo trankių liaudiškų šokių.

,,Nupinkim margą šokių pynę“ senjorų šokio kolektyvo „Sausdravielis“ vad. Loreta Vaitkutė, pakvietė į dešimties metų veiklos jubiliejinį koncertą. Dvi valandas trukęs koncertas neprailgo nevienam žiūrovui.

,,Sausdravielį“ sveikino ir kartu pynė šokių pynę svečiai iš Šiaulių, Klaipėdos, Salantų, Telšių ir žinomas garsiausias Plungės miesto kolektyvas ,,Suvartukas“.

Svečiai:

Plungės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių ansamblis „Suvartukas“ vadovė Ilona Baltikauskaitė

Šiaulių kultūros centro Kuršėnų filialo senjorų liaudiškų šokių grupė „Diemedis“,
 vadovė Loreta Lideikienė

Šiaulių kultūros centro Ginkūnų filialo senjorų šokių grupė ,,Dobilas“ vad. Asta Rimkuvienė

Klaipėdos VŠĮ ,,Edukateka“ vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Spacierius“ vad. Saulius Rudelis

Salantų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Salanta“ vad. Alma Preibienė

Telšių kultūros centro senjorų šokių kolektyvas ,,Džiugas“ vad. Janina Reinienė

Koncertą vedė Žlibinų KC direktorė Alina Bružienė

Dangerutės Pakalniškienės nuotraukos

2021 m. rugsėjo 4 d. Žlibinų kultūros centre vyko tradicinė  ,,Liaudiškos muzikos kapelų sueiga 2021“. Šventės metu koncertines programas atliko Žlibinų kaimo kapela ,,Riviena“ vad. Alfredas Lučinskas, Latvijos respublikos Saldus miesto TIKS centro kapela ,,Strops“ vad. Agrita Pileniece, Alsėdžių KC kapela ,,Jazminai“ vad. Linas Senkus, Stalgėnų KC kapela ,,Sodžius“ vad. Vilija Razmienė, Žemaičių Kalvarijos KC kapela ,,Sosiedā ‘ vad. Irena Taujenienė ir kaimynai Telšių rajono Žarėnų KC liaudiškos muzikos kapela ,,Žara“ vad. Vidas Petrauskas.

    Į koncertinę programą įsijungė ir svečiai iš Plungės – Povilas Budginas (akordeonas). Romas Lukošius (klarnetas). Virginijus Valančius ( tūba). Danutė Zaveckienė (smuikas).

 Minimalus instrumentų kiekis, atlikėjų virtuoziškumas ir išlaikytos senosios muzikavimo tradicijos smagiai nuteikė klausytojus.

Renginį vedė Žlibinų KC direktorė Alina Bružienė

Dangerutės Pakalniškienės nuotraukos

2021-08-31  Plungės r. Žlibinų bendruomenės pirmininkė Inga Bumblauskaitė pravedė projektą “Eismo saugumas bendruomenėse – 2021”.

Plungės policijos PK pareigūnė Lina Jocienė pravedė puikią saugaus eismo pamokėlę ir priminimą kaip saugiai vaikams pereiti gatvę, nepažeidžiant eismo taisyklių važiuojant dviračiu ir kaip taisyklingai užsidėti atšvaitą, kad tamsiuoju paros metu būtume saugūs kelyje. Saugaus eismo personažai katinas Micius ir šuo Amsis kvietė dalyvauti įvairiose rungtyse ir stebėjo dalyvių sumanumą atliekant užduotys.  Plungės visuomenės sveikatos biuro specialistės mokino teisingai suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei. Žlibinų bibliotekininkė Aldona Lučinskienė visus pakvietė į linksmą saugaus eismo viktoriną.  Linkime saugios mokslo metų pradžios ir nepamirškite užsidėti atšvaitus. Būkite saugūs.

Alinos Bružienės nuotraukos

2021 m. rugpjūčio 11 d. Žlibinų bendruomenė vykdydama sveikatos projektą „Būkime sveiki ir laimingi“ pagal Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios programos rėmimą mokėsi taisyklingai vaikščioti šiaurietiškomis lazdomis.

Ingos Bumblauskaitės nuotraukos

 

2021-08- 07  Žlibinų bendruomenės nariai aplankė Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, pinigų muziejų ir Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus.

    Muziejus įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Susipažinome su nacių okupacija Lietuvoje, gestapo vidaus kalėjimu ir jo kaliniais, Vilniaus geto istorija, masinių žudynių vieta Paneriuose.

    Pažintis su Pinigų muziejumi prasidėjo kiek netikėtai. Tik į jį įžengus netikėtai suskambo telefonas ir užsidegė užrašas „Prašome pakelti ragelį“. Susipažinome su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų.

    Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, gausius ir unikalius archeologijos rinkinius bei europinės taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas nuo gotikos iki baroko, vertingą lituanistinę medžiagą pamatėme Valdovų rūmuose.

Išvyka finansuota pagal Plungės rajono savivaldybės kaimo rėmimo programa.

Ingos Bumblauskaitės nuotraukos

 

2021-08-18 Žlibinų kaimo bibliotekoje, turėjome galimybę išgirsti lietuvių kalbos filologės, Margaritos Gaubytės pasakojimą kaip svarbu  saugoti ir puoselėti savo gimtąją lietuvių kalbą, mokytis užsienio kalbų, pažinti pasaulį drąsiai bendraujant su kitakalbiais. Žlibinų kaime gimusi ir užaugusi mergaitė tapo garsi savo specialybės žinovė. Didžiuojamės, kad miela žemaitukė gyvendama ir dirbdama sostinėje, mielai sutiko pabendrauti su kaimo gyventojais.

Dangerutės Pakalniškienės nuotraukos

2021-08-15 Štai ir praūžė Žlibinuose didžiausia ir smagiausia vasaros šventė ŽOLINĖS – 2021. Po šv. Mišių visi parapijiečiai ir svečiai susirinko prie kultūros centro švęsti Žolines kaip ir priklauso tikriems žemaičiams – ilgai, linksmai ir su dėkavonėmis visiems už gerus darbus. Oras pagal užsakymą – nuostabus, žmonės kaip visada linksmi ir puikiai nusiteikę. Po mūsų parapijos kunigo Kęstučio visų šventės dalyvių palaiminimo, mėgėjų meno kolektyvai su puikiausiomis koncertinėmis programomis linksmino šventės dalyvius ir už tai mes jiems visiems, t.y. Žlibinų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „RIVIENA“ vad. Alfredas Lučinskas, liaudiškų šokių grupė „SAUSDRAVIELIS“ vad. Loreta Vaitkutė, vokalinis moterų ansamblis ‚,MELODIJA“ vad. Rūta Černeckienė ir Stefa Stonienė, Kantaučių vokalinis moterų ansamblis „RUGIAGĖLĖS“ vad. Laima Domarkienė, Glaudžių moterų vokalinis ansamblis „DRAUGYSTĖ“ vad. Kęstutis Kazlauskas, Kretingos kultūros centro Kūlupėnų skyriaus instrumentinė grupė vad. Antanas Žvinklys, Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus moterų ansamblis ir instrumentinė grupė vad. Antanas Žvinklys, Šateikių kultūros centro šokėjos “MADAMOS” vad. Akvilina Bertašiūtė, nepaliko nė vieno abejingo ir visus užbūrė stebuklinga šokio galia.                                                                                                                                                  Purvaičių medžiotojų klubas visus dalyvius vaišino fantastiško skonio sriuba ,,Šurpa”, už tai nuoširdžiai dėkojome vyr. šefui Dariui Bertašiui ir būrelio pirmininkui Artūrui Vainauskui bei visiems kitiems medžiotojams prisidėjusiems prie to gausaus vaišių stalo. Andriejus Petreikis su savo puikiuoju žirgu ir karieta visus norinčius pavėžino Žlibinų gražiausiomis vietomis. Dar vyko edukaciniai užsiėmimai. Mokėsi pinti krepšelius iš vytelių, vėlimas iš vilnos, papuošalų gamyba iš įvairių medžiagų, sniego putos ir atrakcionai vaikams padūkti. Įspūdinga vasaros šventė užsibaigė su šokiais ir fejerverkais.

Nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai finansuoti. Projekto dalis finansuojama Lietuvos respublikos Žemės Ūkio Ministerijos.

Žlibinų KC direktorė A. Bružienė

Dangerutės Pakalniškienės nuotraukos